

All in all, the four fruit items cost somewhere around $35. Each juicing we use a lot of fruit, so of that original purchase, last Tuesday, we're down to a couple of grapes and a whole bunch of carrots. And that all goes to one glass of juice a day each. Our second trip was to the grocery store for some more exotic fruits and vegetables, adding up close to another $35.It adds up quick, but as Jack says, "You can change your life!" for about as much as a dinner out a week.


No comments:
Post a Comment